Македонски (Macedonia)English (United Kingdom)

                                       

 

FacebookTwitterОдржана 22-рата Седница на Совет за развој на Вардарски плански регион

Промоција на Проект „Подобрување на животната средина преку уредување на речните корита во вардарскиот регион , уредување на речното корито на реката Луда Мара – Општина Кавадарци“

Промоција на Проектот „Заштита на водите на Езеро Младост преку регулирање на отпадните води во населба Отовица“

Промоција на ново-опремените канцеларии на „Регионалниот центар за поддршка на граѓанскиот сектор во општините од Вардарски плански регион со седиште во општина Кавадарци“

Потпишан Договор со Амбасадата на Јапонија во Скопје за проектот „Опремување на Против-пожарната единица во Општина Велес

Инфо сесија за четвртиот повик за инструментите: Кофинансирани грантови за новоосновани трговски друштва старт-ап, спин- оф и Кофинансирани грантови и условени заеми за комерцијализација на иновации.

Одржана 21-та Седница на Совет за развој на Вардарски плански регион

Одржани работилници за поддршка на невладиниот сектор во Вардарски плански регион

Реконструкција на кров на поранешното основно училиште Јордан Х.К. Џинот

Потпишан Меморандум за соработка помеѓу Центар за развој на Вардарски плански регион и Сојуз на стопански комори на Македонија

Банер

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterДенес241
mod_vvisit_counterВкупно726334

Copyright © 2017. Центар за развој на Вардарски плански регион. Designed by Pance