Македонски (Macedonia)English (United Kingdom)

                                       

 

FacebookTwitter
Вести
Вардарски плански регион ја доби наградата во категоријата “Истражувања и студии од областа на урбанизмот” PDF Печати Е-пошта

           Во периодот од  08 – 15 ноември 2012 во Центарот за култура во Лесковац Република Србија се одржа 21-от интернационален Салон за урбанизам. Домаќини на манифестацијата се Градот Лесковац и Дирекцијата за градба, а покровител е Министерството за градежништво и урбанизам, Министерството за природни ресурси, рударство и просторно планирање и Општина Лесковац.

Повеќе...
 
<< Почеток < Пред 11 12 13 14 15 16 17 Следно > Крај >>

Page 17 of 17
Copyright © 2017. Центар за развој на Вардарски плански регион. Designed by Pance