Skip to content

Изградба на рамно плато за Скејт Парк за екстремни спортови во општина Кавадарци

ДАТУМ

ноември 12, 2020

Категории

,

Центарот за развој на Вардарски плански регион во рамки на проектот Одржлив и инклузивен рамномерен регионален развој во Вардарски плански регион ја реализираше активноста „Поставување плато и опрема за скејт парк на површина од 800 м2 во општина Кавадарци“.
Финансиската поддршка е обезбедена од страна на 🇨🇭 Швајцарската агенција за развој и соработка и 🇲🇰 Министерството за локална самоуправа.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy