Skip to content

Отпочнати градежните активности за изградба на инклузивното игралиште за лица со посебни потреби на велешкото езеро Младост

ДАТУМ

април 7, 2021

Категории

,

Со засилено темпо стартуваа градежните активности за изградбата на инклузивното игралиште за лица со посебни потреби на велешкото езеро Младост, во рамки на проектот Одржлив и инклузивен рамномерен регионален развој.
Покрај инклузивното игралиште, за лицата со попреченост ќе се обезбедат и велосипеди (трицикли) како и реквизити за спортски активности во вода.
Огромна благодарност до Министерството за локална самоуправа (МЛС) и Швајцарската развојна агенција (SDC), за финансиските средства кои ги одобрија за имплементација на овој проект од големо значење за жителите во целиот регион!

Галерија

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy