Skip to content

Тековен увид на градежни активности на инклузивното игралиште за лица со посебни потреби на велешкото езеро Младост, во рамки на проектот Одржлив и инклузивен рамномерен регионален развој

ДАТУМ

јули 13, 2021

Категории

,

Продолжуваат градежните активности во изградбата на инклузивното игралиште за лица со посебни потреби на велешкото езеро Младост, во рамки на проектот Одржлив и инклузивен рамномерен регионален развој.

Поголем дел од реквизитите за лицата со попреченост се веќе обезбедени и тоа велосипеди (трицикли) како и реквизити за спортски активности во вода.

Со изградата на овие објекти, се очекува да се постигне очекуваната цел на проектот, а тоа е овозможување на децата со попреченост да можат организирано да се рекреираат и низ спортување и игри да им се помогне кон подобар и поздрав развој.

Галерија

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy