Skip to content

Покана за промоција на инклузивно игралиште “Парк на срцата“ – езеро Младост

ДАТУМ

август 13, 2021

Категории

,

Центарот за развој на Вардарски плански регион и Општина Велес, во рамките на проектот „ИНКЛУЗИВЕН СМАРТ ТУРИЗАМ – рекреативни содржини и услуги за еднаков пристап до туристичката атракција Езеро Младост“, финансиран од Швајцарската агенција за развој и соработка, Министерство за локална самоуправа и Општина Велес, 
 
Ве покануваат на промоцијата и отворањето на инклузивното игралиште „Парк на срцата“, 
кое ќе се одржи во недела, на 15 август 2021 година.
 
  • 18:30 часот – Презентација на реквизити за пристап до плажа и вода на лицата со ограничена мобилност
        – Локација: Прва плажа на езеро младост
 
  • 19:00 часот – Музички хепенинг со R’n’B Neighbours и специјалните музички гости ДНК 
       – Локација: Инклузивно игралиште „Парк на срцата“ на Езеро Младост
 
Ќе ни претставува особена чест да присуствувате на овој настан
 
 

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy