Skip to content

Инфо сесија со претставниците на проектната канцеларија на Швајцарската агенција за развој и соработка

ДАТУМ

јануари 24, 2022

Категории

,

На 24.01.2022 во просториите на Центарот за равој на Вардарски плански регион се одржа инфо сесија со претставниците на проектната канцеларија на Швајцарската агенција за развој и соработка и Министерството за локална самоуправа во рамки на проектот „Одржлив и инклузивен рамномерен регионален развој“ втора фаза на проектот. На состанокот беа презентирани активностите кои ќе се имплементираат во соработка со Центарот за развој на Вардарски плански регион за 2022 година, а воедно и се развија теми на дискусија во врска со истите.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy