Skip to content

Завршени градежни активности во индустриска зона УЗУС, Општина Велес

ДАТУМ

септември 22, 2022

Категории

,

Во Општина Велес се завршени градежните активности во рамки на проект: “Подобрување на животниот стандард на граѓаните во Вардарски плански регион преку изградба на патна инфраструктура во ИЗ УЗУС, општина Велес“.

Средствата за овој проект се обезбедени преку Министерство за локална самоуправа – Биро за регионален развој во вкупен износ од 7.001.782,64 денари.

Галерија

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy