Skip to content

“Реконструкција на локален пат од село Градско до село Долно Чичево, општина Градско”

ДАТУМ

февруари 24, 2023

Категории

,

На ден 23.02.2023 започнаа геадежните работи од страна на економскиот оператот ОСД Кирил ДООЕЛ Скопје.
  • Предмет на договорот е “Реконструкција на локален пат од село Градско до село Долно Чичево, општина Градско” во вкупна вредност од 6.062.545,00 денари.
  • Рокот за  имплементација е 6 месеци.
  • Средствата се обезбедени преку БРР и сопствено финансиско учество на општина Градско.

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy