Skip to content

Отпочнување на градежните работи во рамки на проект „Регионалниот центар за згрижување на бездомни миленици и ветеринарно здравство во Вардарски плански регион – ШЕПА“

ДАТУМ

мај 22, 2023

Категории

,

Градежните работи во рамки на „Регионалниот центар за згрижување на бездомни миленици и ветеринарно здравство во Вардарски плански регион – ШЕПА“ се одвиваат непречено, согласно предвидената динамика.
 
Имплементатор на проектот е Центар за развој на Вардарски плански регион.
 
Изведувач на градежните работи е Друштво за трговија и услуги АС МАШИНИ ДООЕЛ Кавадарци.
 
Проектот е финансиран од Швајцарска влада со Министерство за локална самоуправа.

Галерија

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy