Skip to content

ПОТПИШАН КОЛЕКТИВЕН ДОГОВОР ЗА ВРАБОТЕНИТЕ ВО ЦЕНТАРОТ ЗА РАЗВОЈ НА ВАРДАРСКИ ПЛАНСКИ РЕГИОН

ДАТУМ

август 11, 2023

Категории

,

Во просториите на Синдикатот на УПОЗ се потпиша Колективниот договор за вработените на Центарот за развој на Вардарски плански регион, со кој се унапредија правата на вработените.

Синдикатот на УПОЗ и Синдикалната организација ЦРВПР, претставувани од Претседателот на УПОЗ Трпе Деаноски и Претседателот на Синдикалната организација ЦРВПР Михајло Вчков од една страна и Директорот на Центарот за развој на Вардарски плански регион Сашо Мошев од друга страна.

Во колективниот договор е предвидено усогласувања на платите со порастот на минималната плата за сите вработени.

Галерија

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy