Skip to content

Одржана VI-та седница на Совет за развој на Вардарски плански регион

ДАТУМ

мај 26, 2022

Категории

,

 Центарот за развој на Вардарски плански регион на ден 26.05.2022 година (четврток) во просториите на општина Градско ја организираше VI-тата Седница на Советот за развој на Вардарскиот плански регион. На истата се реализира следните точки на дневен ред :
  • Предлог – Одлука за разрешување и назначување на в.д. Директор на Центарот за развој на Вардарски плански регион
  • Предлог – Одлука за покачување на платата на вработените во Центарот за развој на Вардарски плански регион

Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy