Skip to content

ДАТУМ

декември 23, 2021

Категории

,

На 22.12.2021 во просториите на Бирото за рамномерен регионален развој се потпишаа договори за реализација на 4 проекти во Вардарски плански регион, помеѓу Министерството за локална самоуправа – Биро за регионален развој и Центарот за развој на Вардарски плански регион со кои се доделува финансиска поддршка во висина од 64.907.625,00 денари.

Овие проекти се дел од две годишната програма за рамномерен регионален развој за 2021-2022 година.


Споделeте:

Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

I accept the Privacy Policy